Shekerinska përfundon në Emergjencë, futet në sallën kirurgjike

Deputetetja Radmila Sekerinska dhe njëherit edhe nënkryetarja e LSDM-së sonte është dërguar në Qendrën Emergjente në klinikat e Shkupit, njofton TetovaSot. Ndaj Shekerinskës menjëherë i është dhënë kujdesi mjekësor, dhe për shkak të lëndimeve duhet ndërhyrje kirurgjike, gjegjësisht plagët duhej të sharruar. Gjithsejt 45 persona janë plagsur nga incidenti që …

Artikulli i plotë »

ZYRTARE: Shkon në 45 numri i të plagosurve në Parlamentin e Maqedonisë

Gjithsejt 45 persona janë plagsur nga incidenti që shpërtheu sonte në Kuvend. Duke përfshirë tre policë, janë pranuar sonte në Klinikën për sëmundje kirurgjike “Shën Naumi i Ohrit” në spitalin e Qytetit të Shkupit. Drejtoresha e Klinikës, Jasminka Cabukovska tha se katër prej tyre janë mbajtur për trajtim të mëtejshëm, …

Artikulli i plotë »

Kaosi në Maqedoni, Zijadin Sela më i dhunuari (KUJDES! Pamje të rënda)

Dhuna që ka pushtuar ambientet e Kuvendit të Maqedonisë, pas zgjedhjes së kryeparlamentarit Talat Xhaferi, e ushtruar nga mbështetës nacionalistë të VMRO-DPMNE-së së Nikola Gruevskit, ka lënë në gjendje të rëndë shëndetësore, por jashtë rrezikut për jetën, kreun e Lëvizjes për Reforma në PDSH, Zijadin Sela. Mediet e shumta maqedonase …

Artikulli i plotë »