Admin

Mediat britanike fyejn rëndë Vetëvendosjen, ja si e quajnë

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në Kosovë kanë befasuar jo vetëm rajonin, por edhe pjesën tjetër të botës. Mediat britanike sot kanë shkruar se në Kosovë është rritur dhe fuqizuar partia që është anti-Bashkimit Evropian, pikërisht në kohën kur po flitet për zgjerim. “Aktivistët ANTI-Bruksel kanë dyfishuar votat e tyre në zgjedhejt …

Artikulli i plotë »

A u vendods: Haradinaj kryeministër, Pacolli kryeparlamentar, Veseli zëvendëskryeministër i parë?!

Pas përfundimit të zgjedhjeve dhe pas publikimit të rezultateve të zgjedhjeve del se asnjëra parti dhe koalicion nuk ka fituar shumicën, e përveç saj përpara po shihet një bllokadë politike. Koalicioni më i madh në vend nuk i ka votat e mjaftueshme për ta formuar qeverinë e re ndonse është …

Artikulli i plotë »

E TMERRSHME/ 12-vjeçarja nga Gjirokastra në nivelin 30 të “Balenës Blu”, 10 ditë pa ngrënë

Balena Blu” është shndërruar tashmë në një shqetësim konkret edhe në Shqipëri. Loja, që ka marrë 140 jetë fëmijësh ka nisur të përhapet edhe në vendin tonë. Pak ditë më parë u raportua për një fëmijë që ishte bërë pjesë e lojës, ndërsa tashmë, jetën e ka rrezikuar edhe një …

Artikulli i plotë »