Aktualitete

Kamerat e sigurisë regjistrojnë momentin kur dy prishtinas vodhën këpucë në një banesë (Video)

Derisa shumica prej qytetarëve të vendit kaluan kohën duke votuar, ka të tjerë që kanë bërë gjëra të tjera Kështu ka ndodhur në Prishtinë, ku një çift i ka vjedhur një palë këpucë para derës së një banese në një kompleksi banesor në kryeqytet. Kamerat e sigurisë e kanë regjistruar …

Artikulli i plotë »

Prekëse: Hoxha Halil Kastrati i kthen shikimin gruas pas 44 viteve, Gruaja qanë dhe tregon vet për këtë ngjarje [Video]

Këtë të diele në emisionin Kojshia Show që udhëhiqet nga moderatori tashmë i njohur Sadri Imeri ishte i ftuar themeleusi i shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkanit” Hoxha Halil Kastrati dhe familja e gruas që i kthej shikimin pas 44 vitesh, shkruan InfoKosova. Ndër të tjerash Hoxha Halil Kastrati tregoi se …

Artikulli i plotë »

‘Shokon’ Shefqet Krasniqi, shikojeni se çka thotë për Vetëvendosjen (Video)

Ish-imami i xhamisë së madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, kishte folur rreth Lëvizjes Vetëvendosje. Imami i cili ishte akuzuar për nxitje të urrjetje, përçarje dhe mosdurim kombëtar racor e fetar. Policia e Kosovës përmes një njoftimi zyrtar kishte treguar se kishte shoqëruar Shefqet Krasniqin, si të dyshuar për veprën penale …

Artikulli i plotë »

”Ohhh me mujt veç një shpi qetyne fmijëve me ja bo, tjetër veti nuk i du. Ju lutna gjithëve kush mundi mem nimue (VIDEO)

Familja Rexhepi nga komuna e Podujevës jeton në një barakë dydhomëshe e cila në fillim të këtij viti ishte djegur nga energjia elektrike. Ai posedon parcelën e tokës, por i mungojnë mjetet për ndërtimin e saj. Ai mbanë gjithë këta anëtarë të familjes me vetëm një social, e i cili …

Artikulli i plotë »

E trishtë/ Pi cigaret e hedhura nga tjerët në rrugë, nuk kërkon asgjë por kur i afrohemi na habit (Foto)

Në rrugët e Tiranës nuk janë të paktë lypësat apo njerëzit në nevojë të cilët enden të pastrehe, të veshur keq dhe të kequshqyer. Stafit Shqipëriaime sot i rastisi në rrugë ky zotëria që qëndronte kërrusur në pranë vendit të quajtur 9 katëshet në Tiranë. Na erdhi mjaft keq kur …

Artikulli i plotë »