Wednesday , 22 February 2017

Aktualitete

Nga mbi 300 mesitni i kishin dështuar vetëm 5: Ky është rrëfimi interesant i plakut nga Mitrovica (Foto)

Zanatin i mesitnisë e filloi nga familja e tij. Quhet Bajram Musliu, nga fshati Zasellë i Mitrovicës, që njihet edhe si Bajram Zasella. Zanatin e mesitnisë e kryen që 40 vjet dhe kjo si pasojë e regjimit të atëhershëm komunist. Për ‘idare’, siç thotë Bajram Musliu, ka kryer plot 304 …

Artikulli i plotë »

Fundi i pabesueshëm i një epoke: Gjiganti i industrisë së duhanit, paralajmëron ndërprerjen e prodhimit të cigareve tradicionale!

prej kompanive më të fuqishme në botë, gjiganti i prodhimeve të duhanit, “Phillip Morris”, nuk e ka përjashtuar mundësinë e ndërprerjes së prodhimit dhe të shitjes së cigareve në të ardhmen, thotë drejtori menaxhues i kompanisë. “Besoj se vjen dita kur mund të themi se jemi përshtatur me produktet alternative …

Artikulli i plotë »

Nipi e zgjon gjyshen nga gjumi: ‘Ka vdekur Castro’, reagimi i saj do t’ju bëjë të qeshni me lot (Video)

shka me gjyshen by LajmeFlash Disa kubanë që jetojnë në Amerikë janë duke postuar video të reagimeve emocionale të gjyshërve dhe gjysheve të tyre, pasi që mësojnë lajmin për vdekjen e Fidel Castros. Brian David Ramos, 17-vjeçar, s’e ka humbur as edhe një sekondë për t’ia kumtuar lajmin gjyshes së …

Artikulli i plotë »

Ky është dhëndri i Erdoganit që privatizoi Distribucionin e KEK’ut (Video)

Emisioni Zona Express ka shfaqur sonte dokumentarin ekskluziv, “Haraçi Turk”, ku trajton fitimet milionëshe të kompanisë KEDS nga qytetarët e varfër të Kosovës. Në këtë dokumentar zbulohen disa detaje interesante raportit të shtetit turk, familjarëve të Erdoganit dhe shitjes së Distribucionit në Kosovë. Kush është Berat Albayrak? Klikoni në videon …

Artikulli i plotë »