Wednesday , 22 February 2017

Aktualitete

Ja pse dalin gungat kockore në pjesën anësore të këmbës dhe si t’i trajtoni përmes mënyrave natyrale

Gungat kockore tek këmbët përveçse nuk janë aspak estetike, ato tregojnë shumë edhe për shëndetin tuaj. Këto gunga mund të shfaqen si pasojë e një diete të varfër ushqyese, metabolizmi të dobët, infeksionet reumatike, veshja e këpucëve të papërshtatshme (si për shembull të ngushta dhe me numër të vogël).Gungat dalin …

Artikulli i plotë »

Nuk mund ta besoni kurrë se sa shtëpi i ndërtoi Kadri Dogani në Kosovë (Video)

Përveç reperit të huaj, i ftuar në emisionin n’Kosovë Show ishte edhe Kadri Dogani, i cili është udhëheqës i Shoqatës Humanitare Kaqanikase ‘Diaspora’ i cili në pjesën më të madhe të emisionit nuk mundej ti ndalte lotët nga emocionet përcjellë Gazeta NewBorn. Dogani ka treguar për numrin e shtëpive të …

Artikulli i plotë »

Vdiq pasi i dha lamtumirën dashurisë së jetës, ja kush është shqiptari që humbi jetën në aksidentin tragjik (FOTO)

Shqiptari Morsi Gjezi, 34-vjeç, ka ndërruar në një aksident të ndodhur paraditen e sotme në Italinë fqinjë. Ai po udhëtonte në autostradën e San Marinos me një automjet të ngarkuar me rreth 20 ton mbeturina të ngurta, teksa u përplas në bordurën mbrojtëse anësore. Mediat italiane shkruajnë se shqiptari po …

Artikulli i plotë »