Kuriozitete

E TMERRSHME/ 12-vjeçarja nga Gjirokastra në nivelin 30 të “Balenës Blu”, 10 ditë pa ngrënë

Balena Blu” është shndërruar tashmë në një shqetësim konkret edhe në Shqipëri. Loja, që ka marrë 140 jetë fëmijësh ka nisur të përhapet edhe në vendin tonë. Pak ditë më parë u raportua për një fëmijë që ishte bërë pjesë e lojës, ndërsa tashmë, jetën e ka rrezikuar edhe një …

Artikulli i plotë »

“E paska dhjerë lali Eri”/ “Tërbohen” njerëzit, kaos dhe indinjatë në parkimin tek sheshi “Skënderbej”

Me sa duket flluska e sapunit rezultoi e vërtetë. Pas një prezantimi pompoz me qindra milionë lekë shpenzime vetëm për imazh, pas vetëm pak ditësh nga inagurimi i sheshit “Skënderbej”, plas skandali i parë. Shumë qytetarë të indinjuar kanë ngecur të bllokuar në parkimin e sheshit “Skënderbej” dhe nuk kanë …

Artikulli i plotë »

E shikon të dashurën duke e tradhtuar me tjetrin, reagimi i tij do ju prekë në zemër (Video)

Një i ri prej kohësh dyshonte se e dashura po e tradhton, dhe kështu për të shuar dyshimin kishte vendosur t’ia montojë një kamerë të fshehur për të testuar besnikërinë e saj ndaj tij.Por ajo çfarë është më interesante, është fakti se në këtë “lojë” e kishte përfshirë edhe babanë …

Artikulli i plotë »

Pamjet që po çuditin të gjithë, motoçikleta lëviz me shpejtësi të madhe në autostradë – por pa shofer (Video)

Një moment paksa i pazakontë është filmuar, ku shihet një motoçikletë duke lëvizur në autostradë – por pa shofer. Një pasagjer që ishte brenda një veture, ka filmuar momentin bizar kur motoçikleta lëviz me shpejtësi të madhe nëpër një autostradë në Francë, Në fillim të videos, shihet motoçikleta e zezë …

Artikulli i plotë »