Kuriozitete

KJO ÇKA I KA NDODH SAFETËS I KA SHOKUAR FAMILJEN E ISH BURRIT TË SAJ! (VIDEO)

Këngëtarja Safete Mustafa, më e madhja e motrave Mustafa, ka bërë padi në Gjykatën Themelore të Prizrenit- Dega Suharekë, për vërtetim pronësie të palujtshmërisë. Pasi i vdiq burri, mes këngëtares dhe kunetërve të saj lindën mospajtime rreth shfrytëzimit të shtëpisë së bashkëshortit. Lidhur me këtë rast me lot në sy …

Artikulli i plotë »

“Erdhi katundarja në mes të Bllokut”, çunat “trendy” të klasës tallnin nxënësen ekselente, por më pas…

Dy nxënës të shkollës “Petro Nini Luarasi” ftuan në “Ka një Mesazh për ty” Jetën, shoqen e tyre të klasës për t’i kërkuar falje dhe për t’i treguar sa krenarë ndihen për të. Florian Stafa dhe Brendon Pojani, e kishin tallur atë pasi i dukej si thjesht “një katundare në …

Artikulli i plotë »

E ardhmja e mjekësisë/ Infermierja beratase hidhet mbi krevatin e pacientit me celular dhe cigare në duar

Rilindja me sa duket ka shpërndarë “aromën” dhe “frymën” e saj në të gjitha zyrat e administratës, çka përfshin natyrisht edhe shëndetësinë. Kështu, termi “shëndetësi falas” na vjen i ilustruar më së miri nga spitali i Beratit. Një familjar i një pacienti të shtruar në këtë spital ka ngelur mjaft …

Artikulli i plotë »

Një ngjarje e bukur në Tiranë Një vit pa u parë me të dashurën, i riu e pret me propozim për martesë në aeroport (VIDEO)

Eh dashuria! Nëse e keni dike që e doni shumë, por keni frikë të ndërmerrni hapin e madh të jetës, martesën, shikoni këtë video, janë momente emocionuese. Eh kush nuk do e donte një propozim të tillë, një surprizë që të bën të derdhësh lot gëzimi, të thuash “në dreq …

Artikulli i plotë »