Wednesday , 22 February 2017

Lajme

Gjenerali rus: Më 1999, u tërhoqëm nga Aeroporti i Prishtinës për faj të Moskës e Beogradit

Gjenerali rus, Leonid Ivashov, thotë se parashutistët rusë të cilët në qershor 1999 ishin në Aeroportin e Prishtinës, u detyruan të tërhiqen për fajin e Moskës dhe Beogradit. Sipas tij, forcat speciale ruse nga regjimenti i parashutistëve, në vitin 1999 e kanë marrë një pikë strategjike në Aeroport – para …

Artikulli i plotë »

Vuçiqi godet me deklaratë, tregon detaje të pazbuluara nga Brukseli, flet edhe për Thaçin, Veselin e Mustafën

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiqi pasi që është nominuar nga partia e tij si kandidat për president të Serbisë, ka folur edhe për rajonin, e në veçanti për Kosovën Ai ka thënë se në Serbi e kanë kritikuar për dorështrengimin me ish presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton. “Sigurisht se ia …

Artikulli i plotë »