Lajme

Tronditet LDK-ja, shikojeni se çka bëri pasi u shpall rezultat e PDK-AAK-NISMA fituan zgjedhjet (Foto)

Blerand Stavileci në një konferencë për media pas rezultateve të publikuara se koalicioni i PAN-it ka marrë 40 për qind të votave të qytetarëve të Kosovës, kështu ka reaguar Lidhja Demokratike e Kosovës. Rezultatet e Exit Poll-it deri më tani janë: PDK-AAK-NISMA – 40%, LDK-AKR-Alternativa – 27% dhe Vetëvendosje – …

Artikulli i plotë »

Qartet krejt Isa Mustafa, ja veprimi i parë i tij pas publikimit të rezultateve të para

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, në një konferencë për shtyp, ka hedhur poshtë rezultatet e prezantuara në Exit Pollin e Klan Kosovës, duke e quajtur sondazh të porositur. Mustafa tha se kutitë e votimit janë sondazhi i vetëm i vërtetë i zgjedhjeve dhe se rezultatet janë krejtësisht …

Artikulli i plotë »

Dalin rezultat e para, në këto qytete kanë fituar bindshëm PDK-AAK-NISMA

Republika e Kosovës sot ka votuar për zgjedhjet parlamentare për ti zgjedhur përfaqësuesit për Kuvendin e Kosovës. Të drejtë vote kishin 1.872.941, raporton Gazeta NewBorn. Në krahasim me zgjedhjet e kaluara, në këto zgjedhje pjesmarrja e votuesve ishte më e madhe. Ndryshe prej zgjedhjeve tjera në Kosovë për herë të …

Artikulli i plotë »

Ngjarje tragjike në këte qytet të Kosoves ka edhe të Vdekur .

Në orët e para të mëngjesit në Pejë një person është goditur me biçikletë në në rrugën regjionale Pejë – Mitrovicë, përkatësishtë në fshatin Vitomiricë. Në ketë aksident ishte i përfshirë automjeti “Mercedes” me targa të regjistrimit vendor të cilin e drejtonte i dyshimti I.A. m/k/sh.(1989). Viktima e këtij aksidenti …

Artikulli i plotë »