Lajme

Lajmi i fundit: Ngjarje tepër e rëndë sapo ndodhi në këtë qytet të Kosovës, ka të vdekur … (Foto)

Në fshatin Rogaqicë të Kamenicës një grua ka humbur jetën, në rrethana të dyshimta. Ajo është dërguar për të marrë ndihmën mjekësore nga familjarët dhe vdekja e saj është konstatuar nga ekipi mjekësorë, njofton policia, transmeton Klan Kosova. Në vendin e ngjarjes më pas kanë dalë ekipet policore, ku kanë …

Artikulli i plotë »

Tragjedi e rëndë: Terroristi hedh bombën dhe ikë, deri më tani 70 të vrarë (Foto)

Të paktën 70 persona mbetën të vrarë në fshatin Rashideen në afërsi të Alepos dhe shumë të tjerë u plagosën pasi një makinë-bombë goditi autobusët që po transportonin civilë sirianë të cilët po evakuoheshin nga qytetet e rrethuara nga rebelët. 39 prej të vrarëve raportohet të jenë fëmijë. Autobusët po …

Artikulli i plotë »

Kapet kamioni me 71 kg hashash i fshehur në tuba plastikë në pikën kufitare të Kapshticës (FOTO/VIDEO)

Policia Kufitare godet një tjetër tentativë të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike, ku ka sekuestruar 99 tuba plastikë, të mbushur me lëndë narkotike të presuar, të dyshuar kanabis sativa. Në total, droga e peshuar ishte 71 kg. Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare të Kapshticës arrestuan në flagrancë të shtetasit …

Artikulli i plotë »