Lajme

Mund të ju duket e pabueshme, por këtë të mirë ia bëri Rugova, Veselit para zgjedhjeve (Foto)

Ndonse nuk janë në një parti të njejtë politike e madje janë edhe ‘armiq’ në politikë, ato bashkëpunojnë mes vete kur kanë evente të ndryshme, shkruan Gazeta NewBorn. Është Blerina Kllokoqi-Rugova, reja e presidentit të ndjerë Ibrahim Rugovës, ajo e cila është përkujdesur për garderrobën e Violetës, gruas së kryetarit …

Artikulli i plotë »

Vjen përgjigja e parë nga LDK për ftesën e Vetëvendosjes

Kandidati për kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti, u ka bërë thirrje partive të koalicionit LDK-AKR-Alternativa dhe deputetëve të koalicionit PDK-AAK-Nisma që janë kundër vazhdimit të regjimit të vjetër, të ulen dhe të diskutojnë për themelimin e qeverisë së re. Agim Veliu ka thënë se për këtë gjë do të diskutojë …

Artikulli i plotë »

E jashtëzakonshme: Nisma fiton 7 deputetë, ja kush janë ata dhe kaq vota kanë fituar

Nisma për Kosovën e cila në zgjedhjet nacionale të 11 qershorit ka konkurruar në koalicion parazgjedhor me koalicionin PAN mund t’i ketë siguruar rreth 7 deputetë në Kuvendin e Kosovës. Burime të ‘Indeksonline’, brenda këtij subjekti bëjnë me dije se nga rezultatet e numëruara nga 70% të komunave kreu i …

Artikulli i plotë »

Vjen përgjigja e parë nga LDK për ftesën e Vetëvendosjes

Kandidati për kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti, u ka bërë thirrje partive të koalicionit LDK-AKR-Alternativa dhe deputetëve të koalicionit PDK-AAK-Nisma që janë kundër vazhdimit të regjimit të vjetër, të ulen dhe të diskutojnë për themelimin e qeverisë së re. Agim Veliu ka thënë se për këtë gjë do të diskutojë …

Artikulli i plotë »