Lajme

LAJMI I FUNDIT: Vuçiq del me deklaratë skandaloze për lirimin e Haradinajt, ja çka thotë

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas mbledhjes së jashtëzakonshme që e thirri sot në mëngjes, pas vendimit të Gjykatës në Colmar për lirimin e Haradinajt, ka reaguar mjaftë ashpër, duke thënë se ky vendim është i ndikuar politikisht, skandaloz dhe i turpshëm. Vuçiq ka thënë se vendimi i Gjykatës së …

Artikulli i plotë »

E gjithë bota sytë tek Amerika: Donald Trump jep urdhër, lëshon raketën

Një raketë balistike e paarmatosur (ICBM) pritet të niset nga baza e Forcave Ajrore në Kaliforni ditën e sotme për të siguruar “efektivitetin dhe saktësinë” e saj, si dhe të demonstrojë “aftësitë kombëtare bërthamore” të ushtrisë amerikane. Testi i raketës “Minuteman III” vjen mes tensioneve të ashpra në Gadishullin Korean, …

Artikulli i plotë »