Lajme

Trump uron 9-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

SHBA rikonfirmon mbështetjen për Kosovën.Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tilleresen, ka uruar Kosovën për nëntëvjetorin e pavarësisë, transmeton koha.net.Në këtë letër thuhet se SHBA-ja me presidentin e ri Donald Trump vlerësojnë marrëdhënien e mirë me Kosovë duke u bazuar në aspiratat për stabilitet, paqe dhe prosperitet të të gjithë qytetarëve. …

Artikulli i plotë »

Ekskluzive: Administrata e Trumpit i dërgon letër Presidentit Thaçi, ja çka i shkruan!

Zgjedhja e Donald Trumpit, në krye të shtetit më të fuqishëm në botë, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ngjalli frikë dhe dyshime për përkrahje për shumë miq dhe mbështetës të saj, përfshirë edhe Kosovën. Ishte fushata e Trumpit dhe premtimet e tij që ndryshuan thuajse gjithçka dhe e cila befasoi …

Artikulli i plotë »

Trump merr ‘shuplakën’ e parë nga miku i tij më i afërt, ende pa i bërë një muaj si president

Presidenti Donald Trump dhe Kryeministri kanadez Justin Trudeau theksuan në mënyrë të përsëritur përkushtimin e tyre për të punuar së bashku. Ata i bënë komentet pas takimit të parë që patën të hënën në Shtëpinë e Bardhë. Udhëheqësit e dy vendeve fqinje, biseduan për çështjet e mprehta të tregtisë dhe …

Artikulli i plotë »

LAJM I FUNDIT : ”Nëse Haradinaj esktradohet në Serbi, nis konflikti i ri Serbi-Kosovë”

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, ka thënë se ekstradimi eventual i Ramush Haradinajt në Serbi, mund të nxis konflikt të armatosur. “Unë kam përshtypjen që ndonjë veprim jo i hijshëm në kundërshtim me aktet juridike ndërkombëtare, lidhur me Ramushin, vetëm sa e …

Artikulli i plotë »