Lajme

Thaçi e kritikon Shpend Ahmetin për qeverisjen në Prishtinë, Rama i thotë se po bën fushatë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thumbuar kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, për qeverisjen në kryeqytetin e vendit. Thaçi ka thënë se “ka më shumë ndërtime pa leje në Prishtinë” se në veriun e vendit, duke iu përgjigjur një pyetjeje se pse shteti nuk e ka trajtuar murin …

Artikulli i plotë »

Kryeministri Vuçiç takohet me serbët e Kosovës, xhandarmëria në gatishmëri të plotë

Ka përfunduar në Rashkë takimi i Kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës. Pas takimit, Vuçiç ka thënë se “Prishtina po merret me propagandë të ndyrë” dhe se në Bruksel nuk është folur për Asociacionin e komunave me shumicë serbe. “Mesazhi im për serbët është: Mos bini …

Artikulli i plotë »

“Ali Ahmeti duhet të tregojë a është me arushën, a me shqiptarët” (Video)

Në emisionin Top Show është diskutuar për situatën paszgjedhorë në Maqedoni. Të ftuar ishin Artan Grubi, shef i Kabinetit të Ali Ahmetit; Xhelil Bajrami- ish ministër në qeverinë maqedonase, Idaver Sherifi, drejtor i Albeu.com si edhe analistët Mentor Nazarko dhe Adri Nurellari . “Gruevskin e shpëton vetëm BDI-ja. BDi luajti …

Artikulli i plotë »

Thaçi godet rëndë Serbinë: Po bëni fushatë propagandistike në stilin e vjetër

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur i shqetësuar me fushatën siç e cilëson ai propagandistike të Serbisë e cila sipas tij po ndjellë urrejtje ndëretnike tek komuniteti serb që jeton në pjesën veriore të Kosovës. Thaçi nëpërmjet një komunikate për media e ka ftuar shtetin e Serbisë …

Artikulli i plotë »