Shëndetësi

Thoni lamtumirë KOLLIT, KËLBAZËS dhe pastroni MUSHKËRITË me këtë recetë popullore

Kjo recetë është jashtëzakonisht efektive për trajtimin e kollit të vazhdueshëm, e gjithashtu është njëqind për qind natyrale dhe e sigurt për t’u përdorur nga fëmijët dhe të rriturit. Karotat janë shumë të shëndetshme për personat me diabet, si dhe tek persona që vuajnë nga shtypja e lartë e gjakut, …

Artikulli i plotë »

Këta janë pesë përbërësit natyralë që pastrojnë mushkritë e duhanpirësve

Mushkritë kanë një rol jetësor në çdo njeri. Ato sigurojne oksigjenin me anë të frymëmarrjes dhe nxjerrjen e dyoksidit të karbonit në frymënxjerrje. Mushkëritë kanë gjithashtu funksionin e filtrimit të agjentëve mjedisorë agresivë dhe parandalimin e krijimit të disa sëmundjeve. Por, duke qenë organe tepër delikate, ndodh të dështojnë të …

Artikulli i plotë »

Ilaç i lashtë gjerman, i cili i zhbllokon arteret dhe e përmirëson sistemin e imunitetit

Nëse dëshironi ta përmirësoni sistemin e imunitetit apo ta detoksikoni mëlçinë, atëherë ky ilaç natyral është i duhuri për ju. Këtë ilaç të lashtë gjerman mund ta përgatitni në kuzhinën tuaj sepse është tejet ekonomik dhe i lehtë për t’u përgatitur. Përbërësit: – Katër limonë organikë loading… – Dy lugë …

Artikulli i plotë »

Harrojeni botoksin! Ja si mund t’i zhdukni rrudhat në fytyrë

Në vend të tyre, në shtëpi mund të përgatitësh një maskë shumë të thjeshtë për fytyrë me përbërës kryesor kakaon, Për shkak të sasisë së lartë të antioksiduesve, kakao mund të ndihmojë në parandalimin e rrudhave, dhe i jep lëkurës shkëlqim dhe hidratim. Ajo mbron gjithashtu lëkurën nga infeksionet bakteriale …

Artikulli i plotë »

Si ta rrisim organin gjenital 5 cm vetëm për 3 ditë …

Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi… Dy janë gjërat për të cilat meshkujt nuk tregohen asnjëherë të sinqertë: të ardhurat vjetore dhe përmasat reale të organit gjenital. Nuk janë të paktë në numër ata që i nënshtrohen matjeve të përditshme, me shpresën se mos vërejnë ndonjë ndryshim në madhësi, …

Artikulli i plotë »

“Ja arsyeja pse shumë të rinj shqiptarë janë ende të virgjër”, flet psikoterapeuti

Pangopësia e shqiptarëve me seks, për Jashar Demirin, psikoterapeut, ka të bëjë me rrethana historike të caktuara që ata kanë kaluar. Demiri theksoi, sonte, në emisionin Opinion se ndryshe nga shqiptarët e Shqipërisë, Kosovarët kanë një traditë më të mirë, për vetë faktin, se nuk kanë qenë të shtrënguar me …

Artikulli i plotë »

Assesi nuk mund ta lini duhanin? Epo, pra, pastroni organizmin nga nikotina me këta artikuj

Nëse jeni duhanxhi me siguri keni vërejtur që ndonjëherë trupi nuk përballon mirë nikotinën dhe shfaqen efekte të padëshirueshme të shoqëruara me pasoja të dëmshme të atij vesi vdekjeprurës. Mirëpo, nëse edhe megjithëkëtë nuk dëshironi të lini duhanin, do të mundeni që së paku në ushqim të fusni disa shprehi …

Artikulli i plotë »