Shëndetësi

Nuk bëni më dashuri? Ja se çfarë po i ndodh trupit tuaj

Në marrëdhënien çift, raporti intim ka shumë rëndësi në të dyja këndvështrimet. Zbuloni se përse të bërit dashuri mund t’i bëjë mirë mendjes tuaj, t’ju zgjojë organizmin dhe… t’ju përmirësojë humorin! Rënia e dëshirës seksuale në disa periudha ndihet shumë. Disa nuk bëjnë më dashuri jo vetëm kur janë beqarë, …

Artikulli i plotë »

Befasohen edhe DOKTORËT nga kjo PIJE: Zieni këta dy përbërës dhe humbni TRE kilogramë brenda JAVE

Receta e prezantuar në këtë artikull funksionon si mrekulli kur është fjala për humbjen e peshës së tepërt. Në fakt, ky produkt e realizon ëndrrën që e keni për të humbur peshë, si dhe është shumë i lehtë për t’u përgatitur, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – Një lugë gjelle pluhur kanelle …

Artikulli i plotë »

Farmacistët ndihen xhelozë: Ky ilaç i vjetër natyral, ndalon dhimbjet menstruale si me dorë

Ky është ilaç më i mirë se tabletat! Ngërçe gjatë ciklit menstrual ka te 50 për qind e femrave. Ky është ilaçi më i mirë kundër dhimbjeve menstruale, por edhe problemeve të tjera në tretje, artrit dhe qarkullim jo të mirë Përbërësit: Vaj ricini termofor peshqir, trasmeton gazeta Kosova Sot …

Artikulli i plotë »

Zbulohet ilaçi kundër kancerit, tri herë më i mirë se kimioterapia

Nga testet klinike të kryera në një spital në Sidnei, rezultoi se ilaçi “Keytruda” ishte tri herë më efektiv se kimioterapia, dhe nuk shkakton asnjë efekt anësor. Mjekët tek Spitali Westmead në Sidnei thonë se ilaçi Keytruda ‘shkriu’ qelizat kancerogjene dhe zvogëloi tumoret tek pacientët që ishin në fazat e …

Artikulli i plotë »