Shëndetësi

Në rast ataku në zemër keni vetëm 10 sekonda kohë për të shpëtuar! Ja çfarë duhet të bëni (Video)

NË KËTË ARTIKULL DO T’JU SUGJEROJMË DISA KËSHILLA TË DOBISHME, TË CILAT POTENCIALISHT MUND T’UA SHPËTOJNË JETËN NË RAST SE PËRBALLENI ME ATAKUN NË ZEMËR. Të gjithë njerëzit duhet ta lexojnë këtë pasi në rast të një ataku në zemër, që mund t’ju ndodh juve apo dikujt tjetër, duhet të …

Artikulli i plotë »

PAS 25 VJETËSH DHEMBJEJE: Përvoja e femrës e cila ka mposhtur MIGRENËN, ja se si!

Pasi ka duruar 25 vjet dhembje të fuqishme të shkaktuara nga migrena, Andrea Henson ka gjetur zgjidhjen të cilën tani e ka ndarë me tërë botën… Migrena, përkatësisht dhembje të fuqishme dhe dhembje koke të padurueshme, i shkakton gjenetika dhe janë më të shpeshta te femrat, transmeton Telegrafi. Nëna dyzetvjeçare …

Artikulli i plotë »

Shpërthen zjarr në barkun e pacientit gjatë operacionit në Kirurgjinë e Shkupit

Dy muaj më parë, në Klinikën për kirurgji digjestive ka ndodhur një skandal, gjatë një operacioni laparoskopik të tëmthit ka shpërthyer zjarr brenda barkut të pacientit 69 vjeçar – shkruan javorja “Fokus”. Ngjarja e rëndë, që fatmirësisht ka përfunduar pa pasoja për pacientin, ka ndodhur si pasojë e përdorimit të …

Artikulli i plotë »

Mos e përdorni më shumë se katër ditë: Kjo pije ju ndihmon t’i humbni KATËR KG për KATËR DITË

Ushqimi që konsumojmë ka shpirë që një numër i madh i njerëzve të fitojnë peshë. Por, ndryshimi i mënyrës së ushqyerit është hapi i parë drejt arritjes së një pamje joshëse fizike dhe drejt një trupi të shëndetshëm, transmeton Telegrafi. Përveç ushtrimeve fizike që kontribuojnë në formësimin e trupit dhe …

Artikulli i plotë »