ShowBizi

E papritura/ Djali nga publiku propozon Encën live, rrezikon jetën vetëm që ajo ta pranojë

Përflitet shpesh për romancat e saj hipotetike, por Enca Haxhiaj nuk ka folur kurrë për ndonjë mashkull konkret. Këngëtarja është deklaruar gjithmonë “single”, fakt që e ka konfirmuar edhe gjatë intervistës me Ermal Mamaqin në Xing. “Jam shumë single”, thotë Enca, e cila thekson se është e zonja e vetes. …

Artikulli i plotë »

Këto janë simptomat e kësaj sëmundje të tmerrshme: Nëse i vëreni, menjëherë tek mjeku

Sindromi policistik ovarian ndikon gratë gjatë viteve të tyre riprodhuese dhe shfaqet si rezultat i çrregullimeve hormonale.Shpesh, por jo gjithmonë, cistat formohen pikërisht në vezore. Edhe pse nuk janë të dëmshme, ato mund të çojnë në çrregullime hormonale që shkaktojnë cikle menstruale të zgjatura ose të parregullta, papërmbajtje, obezitet dhe …

Artikulli i plotë »