ShowBizi

“Historia” e repit shqiptar, si filluan “therjet” dhe plagosjet mes hip-hop këngëtarëve

Historitë e konflikteve mes grupeve të hip-hop-it, duket se ecin paralelisht me zhvillimin e kësaj muzike. Të parët që do ta lidhnin pandashmërisht këtë zhanër muzikor me dhunën ishin dy repistët amerikanë, 2Pac Shakur dhe Notorius B.I.G. i pari i vrarë me 13 shtator 1996 në një atentat në Las …

Artikulli i plotë »

Dëshmia ku është plagosur Noizy, dhe arma e cila u përdor gjatë përleshjes (Foto+Video)

Indeksonline ka siguruar foto-dëshmi të përljeshje së sotme ndërmjet reperëve nga Shqipëria, respektivisht Noizyt dhe Cozman. Pas kësaj përleshje, Noizy është dërguar në QKUK ku është trajtuar nga mjekët kujdestar. Sic shihet në foto të siguruar nga “Indeksonline”, atij i ka mbetur një plumb në pjesën e pasme të trupit. …

Artikulli i plotë »