Sport

Sa kushtojnë biletat e ndeshjes së Superkupës së Evropës mes Realit dhe Unitedit?

Real Madrid është kampion i Ligës së Kampionëve pas triumfit kundër Juventusit me rezultat 4-1. Manchester United ka fituar trofeun e Ligës së Evropës pas fitores me rezultat 2-0 ndaj Ajaxit. Kjo ka bërë që takimi i Superkupës së Evropës të zhvillohet mes këtyre dy ekipeve, transmeton Telegrafi. Ndeshja do …

Artikulli i plotë »

Cana e di si zgjidhet kriza e Kombëtares: Ka ardhur koha të vijnë gjeneratat e reja

Shqipëria po kalon një krizë rezultatesh, si rrallëherë në dekadën e fundit. Për ish-kapitenin e përfaqësueses shqiptare, Lorik Cana, kjo situatë ka vetëm një zgjidhje: rifreskimin e përfaqësueses kuqezi. Ndërsa nuk ka pranuar të flasë për “liderin” brenda skuadrës, Cana ka bërë të qartë se duhet filluar puna për të …

Artikulli i plotë »

Real Madrid thyen rekordin, transferon sulmues për 135 milionë euro (FOTO)

Real Madrid është i gatshëm të paguajë një shifër rekorde për transferimin e një përforcimi të ri. Real Madrid nuk dorëzohet në përpjekje për transferimin e sulmuesit të Monacos, Kylian Mbappe. E përditshmja sportive madrilene “AS” shkruan se klubi madrilen është duke përgatitur një ofertë të tretë për blerjen e …

Artikulli i plotë »