Ballina / Sport (faqe 4)

Sport

Arlind Ajeti “dridh” Shqipërinë dhe De Biasin

arlindd

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, nuk do të bëjë gjumë të qetë sot. Një nga futbollistët që tanimë mund të cilësohet “i paprekshëm” në formacionin kuqezi, mbrojtësi Arlind Ajeti, është dëmtuar duke braktisur shumë shpejt miqësoren që Torino ka luajtur kundër anglezëve të Hall Sitit. Dëmtimi i Maksimoviç …

Artikulli i plotë »

Lajm BOMBASTIK Cristiano Ronaldo Drejt Manchester CITY .

newa193

Manchester City dëshiron ta transferojë Cristiano Ronaldon.Futbollistët e Manchester Cityt janë duke pritur të përforcohen gjatë verës me Cristiano Ronaldon. Mediat britanike njoftojnë se krerët e Cityt janë në përgatitje të një ofertë për yllin portugez. Ronaldo nuk po kalon momente të mira te Real Madridi dhe një largim i …

Artikulli i plotë »

U martua me serbe, Kosovari: A ke gjak shqiptari?!

ks1-300x156

Kapiteni i kombëtares gjermane të futbollit bastian Shvainstaiger, u martua sot me tenisten serbe me famë botërore Ana Ivanovic. Ceremonia qe një mrekulli e vërtetë, pasi çifti e realizoi atë në qytetin piktoresk të Venecias. Me siguri u hamendësua se një gjë e tillë do të thyente zemrat e shumë …

Artikulli i plotë »