Uncategorized

Tmerruese Bomb në Autobusin e dortmundit plagoset Bartra raportohet edhe për disa të …

Ekipi i Borussias së Dortmundit konfirmoi se një prej lojtarëve të saj është plagosur, pas një shpërthimi bombe që ka prekur autobusin që transportonte lojtarët. Borussia nxit të pranishmit në stadium të ruajnë qetësinë, teksa hetohet ngjarja, duke shtuar se punonjës të shumtë të emergjencave kanë shkuar në vendngjarje. “Do …

Artikulli i plotë »

E “tradhton” tavolina, prezantueses i dalin në “shesh” të brendshmet (Video)

Një prezantuese e bukur e lajmeve papritmas iu servoi shikuesve më shumë seç duhet gjatë emetimit të lajmeve, pasi aksidentalisht iu panë të brendshmet përmes tavolinës. 38-vjeçarja Costanza Calabrese po prezantonte emisionin informativ të natës në kanalin italian TG5. Pas një bisede të shkurtër me një mysafir përmes lidhjes telefonike, …

Artikulli i plotë »

Dridhet Serbia, shpërthen bombë e fuqishme midis Beogradit (Video)

Një bombë ajrore nga Lufta e Dytë Botërore që është gjetur në vendpunishten “Beogradi në ujë” është çaktivizuar sot rreth orës 9 në Beograd. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, neutralizimi i bombës ka zgjatur rreth 10 minuta, para së cilës është dëgjuar një sirenë alarmi, dhe gjatë shpërthimit …

Artikulli i plotë »

LAJM I FUNDIT Putini Paralajmëron Erdoganit Burri i botës une duhet patjeter …

Pas vrasjes së ambasadorit rus, Andrei Karlov në Turqi, ka reaguar presidenti i Rusisë, Vladimir Putin. Ai ka thënë se kjo vrasje kishte shkas prishjen e raporteve ndërmjet Rusisë dhe Turqisë, transmeton Express. Putin e ka quajtur sulmin ndaj ambasadorit rus një provokim të qartë, që ka synim të ndikojë …

Artikulli i plotë »

Lajm I Fundit Sapo ndodhi në gjermani isis Goditet Tmerësisht ..

Pesë ekstremistë të dyshuar të Shtetit Islamik janë arrestuar në Gjermani, sipas një ekipi të gazetarëve investigues të gazetës së përditshme gjermane “Sueddeutsche Zeitung” dhe televizioneve NDR dhe WDR “Arrestimet u bënë në shtetet federale gjermane të Saksonisë së Poshtme dhe North Rhine-Westphalia”, raportuan mediat, transmeton atsh. Ndër të dyshuarve …

Artikulli i plotë »

Majk anulon koncertet në Shqipëri: “Po tutna që pom rrehin OTR’at” (VIDEO)

Pas përplasjes që ndodhi disa ditë më parë në Prishtinë, anëtarët e grupeve OTR dhe Babastars ndihen të kërcënuar nga njëri-tjetri. Majk është pjesë e grupit Babastars dhe së fundmi qarkullojnë zëra se ai ka anuluar datat kur do të vinte në Shqipëri. Thuhet se Majk ka anuluar datat për …

Artikulli i plotë »