Erdogan ua kontrollon turqve edhe postimet në Facebook dhe Twitter, ja si e dënuan një qytetar (Video)


Një stilist i modës në Turqi, Barbados Sansal është dëbuar nga Turqia pasi kishte shpërndarë video të sulmin terrorist që ndodhi në natën e Vitit të Ri në Turqi
Turqia ka marrë vendim që të gjithë ata që publikojnë pamje të sulmeve që po ndodhin vazhdimisht në vend, do të dëbohen nga Turqia, shkruan Hurryet, transmeton Gazeta Express.

Stilisti ishte në Çipëron turke kur kishte postuar videon, mirëpo kur ai u kthye në aeroportin Ataturk, një turmë e madhe e qytetarëve kishin dalë, e ndaluan dhe e rrehen brutalisht.

Barbados Sansal është dërguar në gjykim, ku më pas u vendos që ai të dëbohet nga Turqia. /GazetaExpress/
qytetariu_1483443805-3364369