Vuçiqi godet me deklaratë, tregon detaje të pazbuluara nga Brukseli, flet edhe për Thaçin, Veselin e Mustafën

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiqi pasi që është nominuar nga partia e tij si kandidat për president të Serbisë, ka folur edhe për rajonin, e në veçanti për Kosovën Ai ka thënë se në Serbi e kanë kritikuar për dorështrengimin me ish presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton. “Sigurisht se ia …

Artikulli i plotë »

Alarmohet Serbia/ Mediat serbe: Kosova me tankat serbe për 30 minuta mund ta kallë Beogradin

Kështu, gazeta “srbija danas”, duke folur për këtë ushtri, nga gojë e ekspertëve serbë, përmend, siç shkruan, lidhjet e afërta të kryetarit të Turqisë me autoritete shtetërore të Kosovës. Kjo gazetë elektronike shkruan se kryetari i Turqisë Rexhep Taip Erdogan është sponsori kryesor i armatosjes së Ushtrisë së Kosovës dhe …

Artikulli i plotë »