”Ohhh me mujt veç një shpi qetyne fmijëve me ja bo, tjetër veti nuk i du. Ju lutna gjithëve kush mundi mem nimue (VIDEO)

Familja Rexhepi nga komuna e Podujevës jeton në një barakë dydhomëshe e cila në fillim të këtij viti ishte djegur nga energjia elektrike. Ai posedon parcelën e tokës, por i mungojnë mjetet për ndërtimin e saj. Ai mbanë gjithë këta anëtarë të familjes me vetëm një social, e i cili …

Artikulli i plotë »

E trishtë/ Pi cigaret e hedhura nga tjerët në rrugë, nuk kërkon asgjë por kur i afrohemi na habit (Foto)

Në rrugët e Tiranës nuk janë të paktë lypësat apo njerëzit në nevojë të cilët enden të pastrehe, të veshur keq dhe të kequshqyer. Stafit Shqipëriaime sot i rastisi në rrugë ky zotëria që qëndronte kërrusur në pranë vendit të quajtur 9 katëshet në Tiranë. Na erdhi mjaft keq kur …

Artikulli i plotë »

Ende nuk e dini se si ta plotësoni fletëvotimin? Ja mënyra (Video)

Në faqen zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është bërë publike forma se si qytetarët duhet ta plotësojnë fletëvotimin. Përmes kësaj videoje, ju mund të mësoni se si plotësohet fletëvotimi për zgjedhjet e nesërme parlamentare (11 qershor), shkruan Express. Përmes një njoftimi zyrtar të Komisionit Qendror Zgjedhor, thuhet se konferenca …

Artikulli i plotë »