Rusia financoi lajmet e rrejshme kundër SHBA’së – kush po i financon në Kosovë?

Lajmet e rrejshme janë shpeshtuar edhe në Kosovë. Sidomos në prag të zgjedhjeve. Disa parti politike po shpërndajnë lajme të rrejshme për kundërshtarët politikë. Në Amerikë lajmet e rrejshme ishin financuar nga Rusia derisa në prodhimin e tyre kishin marrë pjesë edhe shqiptarë të Maqedonisë. Disa prej të cilëve ishin …

Artikulli i plotë »

Pamje nga arrestimi i bosit të mafisë më të madhe në botë (Video)

Policia federale braziliane njoftoi sot se kishte arrestuar një italian, anëtar i rëndësishëm i “Ndranghetas”, mafia kalabreze, objekt i një mandat-arresti ndërkombëtar paraqitur nga Interpoli. “Vincenzo Macri u arrestua në aeroportin ndërkombëtar të Guarulhos pranë Sao Paulos, në juglindje të Brazilit, mbajtës i një pasaporte venezueliane me emrin Angelo di …

Artikulli i plotë »

Rama sulmon prokurorin: Njeri me fat. Pas vjehrrës, edhe komshiu ia kishte falur një shtëpi

Rama ka sulmuar ditën e sotme gjyqtarët dhe prokurorët që kanë ankimuar vetingun në Kushtetuese. Duke folur në Delvinë, ai tha se gjyqtarët vepruan si “skutha” me ankimimin e vetingut. Rama përmendi edhe një prokuror që sipas tij rezulton me 10 apartamente. “E patë atë prokurorin që kishte 10 shtëpi. …

Artikulli i plotë »