Eksperiment social: Si reagojnë prishtinasit, kur dikush tenton ta mashtrojë të verbrin!? (Video)

Përshëndetje nga grupi GJ07Prank, fillimisht shpresojmë te jeni mir më shendet dhe ju urojmë punë të pa lodhshme. GJ07 Prank kanë realizuar një kamerë tjetër të fshehtë. Në videon e më poshtme, si një lloj eksperimenti social, synohet të tregohet se sa janë qytetarët të gatshëm të ndihmojnë të tjerët, …

Artikulli i plotë »

Matoshi fut në siklet LDK-në: PDK-AAK-NISMA, koalicion i territ? Na tregoni se në çfarë ore e nënshkruajt koalicionin me PDK-në

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit, Halil Matoshi, ka akuzuar Lidhjen Demokratike të Kosovës për hipokrizi. Matoshi i është kundërpërgjigjur akuzave të LDK’së ndaj koalicionit ndërmjet Partisë Demokratike të Kosovës, AAK’së dhe Nismës për Kosovës, se ai është “koalicion i territ”, raporton …

Artikulli i plotë »

Hoxhë Behar Mjekiqi, n’Kosovë Show: Ja çka duhet të bëjnë ata njerëz që nuk e agjërojnë Ramazanin

Këtë javë të ftuar në emisionin n’Kosovë Show, janë hoxha i njohur nga Obiliqi, Behar Mjekiqi si dhe Njomza Emini, të cilat janë kandidate për deputete në Kuvendin e Kosovës, shkruan Gazeta NewBorn. Sikurse herave edhe gjatë këtij emisioni ka pasur plot momente interesante. Nga hoxha Behar Mjekiqi dhe Njomza …

Artikulli i plotë »

Tronditë Halil Matoshi, ia ‘prishë’ krejt fushatën LDK-së, ja çka i zbuloi kësaj partie

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit, Halil Matoshi, ka goditur Lidhjen Demokratike të Kosovës në një debat televiziv. Ai ka thënë në Klan Kosova se në listën e LDK’së për deputetë ka njerëz të njohur për ekstremizëm fetar. “Në listën tuaj – …

Artikulli i plotë »