Vajza e shurdhër mahnit jurinë me zërin e saj, shkon drejtpërdrejt në netët LIVE (VIDEO)

Mandy Harvey është një vajzë e cila humbi dëgjimin në moshën 18 vjeç, ndërsa tani është 29. Ajo ka filluar të këndojë qysh në moshën 4 vjeçare, ndërsa kur humbi dëgjimin, vendosi që të mos këndojë më, për shkak që nuk dinte të dakordonte zërin me melodinë, shkruan lajmi.net Megjithatë, …

Artikulli i plotë »

Zbulohet rroga e Sofisë së Arian Çanit, sa paguhet biondina në “Zonë e Lirë”

Një nga personazhet më karakteristikë të emisionit “Zonë e Lirë” është Sofia, bukuroshja bionde që ndihmon Arian Çanin. Vajza, e cila është tejet simpatike kujdeset për të ftuarit dhe gjithçka tjetër që duhet në studio gjatë transmetimit “live” që zgjat rreth gjashtë orë me radhë. E ndërsa që pas largimit …

Artikulli i plotë »

ISIS kërcënon Shkupin, Tiranën, Prishtinën, paralajmërojnë: Ja si do t’ju sulmojmë

Është publikuar i plotë artikulli me kërcënimin e Shtetit Islamik për kryeqytetet e shteteve të Ballkanit. ISIS është betuar të presë kokat e “të pafeve” kudo në Ballkan, si dhe të vrasë “tradhtarët” shqiptarë, serbë dhe kroatë, kërcënim i publikuar në versionin boshnjak të revistës së xhihadistëve. Jo, i betohemi …

Artikulli i plotë »

Surprizojnë shkencëtarët: Hani sekrecionet e hundës, ja pse

Shkencëtarët kanë zbuluar se ngrënia e sekrecioneve të hundës, ju bën mirë dhëmbëve dhe shëndetit në përgjithësi. Bëhet fjalë për një studim që shumë shkencëtarë nga universitete të ndryshme, përfshirë Harvardin dhe Institutin e Teknologjisë të Masaçusetsit (MIT) publikuan së fundmi. Ata u sugjerojnë prindërve të mos dekurajojnë fëmijët e …

Artikulli i plotë »

Luftë e ashpër mes dy zvarranikëve më të rrezikshëm në botë: Pitoni dhe kobra sulmojnë njëra-tjetrën, çfarë mendoni kush ka fituar? (VIDEO)

Një video e postuar së fundmi në rrjetet sociale, shfaq momentin kur dy zvarranikët më të rrezikshëm në botë – pitoni dhe kobra filmohen duke zhvilluar një luftë të ashpër mes vete në një zonë të quajtur MacRitchie në Singapor. Thonë se madhësia nuk ka rëndësi në shumë raste, dhe …

Artikulli i plotë »