”Harrojeni” fitorën e madhe të Real Madridit sonte në Spanjë, shikojeni çka i ndodhi tani Ronaldos (Video)

Pritjes së gjatë prej pesë viteve i ka ardhur fundi për tifozët e Real Madridit. ‘Los Blancos’ kanë arritur të fitojnë titullin e 33-të në histori të klubit, pasi për herë të fundit këtë trofe e kishin fituar pesë vite më parë në stinorin 2011/12. Kampionët e Spanjës në ndeshjen …

Artikulli i plotë »

Merkel i thotë ‘mirupafshim’ bazës ajrore të Turqisë? Ja ku pritet të vendosen avionët gjermanë

Ministrja gjermane e Mbrojtjes ka bërë të ditur se vizitoi një baze ajrore në Jordani, duke sinjalizuar se Gjermania planifikon të largohet nga baza ajrore e Turqisë. “Ka shumë potencial në këtë baze ajrore dhe ne ishim shumë mirënjohës për pritjen shumë pozitive”, tha Ursula von der Leyen për gazetarët …

Artikulli i plotë »

Paralajmëron Burdushi: Kjo e keqe e madhe pritet të ndodh në Kosovë (Foto)

Magjistari i njohur kosovar, Hysri Peçani, i njohur në Kosovë si ”Burdushi”, njihet për parashikimet e tij, transmeton Gazeta NewBorn. Shpeshë herë ka ndodhur që atij i kanë dështuar parashikimet, por ai ka dhënë një parashikim interesant po jo fort të mirë. Ai ka paralajmëruar situatë të nxehtë në vend …

Artikulli i plotë »