E jashtëzakonshme: Nisma fiton 7 deputetë, ja kush janë ata dhe kaq vota kanë fituar

Nisma për Kosovën e cila në zgjedhjet nacionale të 11 qershorit ka konkurruar në koalicion parazgjedhor me koalicionin PAN mund t’i ketë siguruar rreth 7 deputetë në Kuvendin e Kosovës. Burime të ‘Indeksonline’, brenda këtij subjekti bëjnë me dije se nga rezultatet e numëruara nga 70% të komunave kreu i …

Artikulli i plotë »

Vjen përgjigja e parë nga LDK për ftesën e Vetëvendosjes

Kandidati për kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti, u ka bërë thirrje partive të koalicionit LDK-AKR-Alternativa dhe deputetëve të koalicionit PDK-AAK-Nisma që janë kundër vazhdimit të regjimit të vjetër, të ulen dhe të diskutojnë për themelimin e qeverisë së re. Agim Veliu ka thënë se për këtë gjë do të diskutojë …

Artikulli i plotë »

“E paska dhjerë lali Eri”/ “Tërbohen” njerëzit, kaos dhe indinjatë në parkimin tek sheshi “Skënderbej”

Me sa duket flluska e sapunit rezultoi e vërtetë. Pas një prezantimi pompoz me qindra milionë lekë shpenzime vetëm për imazh, pas vetëm pak ditësh nga inagurimi i sheshit “Skënderbej”, plas skandali i parë. Shumë qytetarë të indinjuar kanë ngecur të bllokuar në parkimin e sheshit “Skënderbej” dhe nuk kanë …

Artikulli i plotë »

Ja kush janë “top 10-shja” më e votuar e kandidatëve të LDK- AKR – Alternativa? (Dokument)

Botapress, 13 Qershor – Vjosa Osmani, Lumir Abdixhiku, Driton Selmanaj , Anton Quni, Behgjet Pacolli e Iliri Deda janë në “top 10- shen” e listës së kandidatëve për deputet të koalicionit LDK-AKR -Alternativa Megjithëse ende nuk ka filluar numërimi i votave të kandidatëve të partive politike në KQZ, Komisionet zgjedhore …

Artikulli i plotë »