Vuçiq: Gati sa nuk qava kur dëgjova kundërshtimin e NATO-s për Ushtrinë e Kosovës

Aleksandar Vuçiq ka thënë se gati sa nuk ka qarë kur ka dëgjuar kundërshtimin e NATO’s për Ushtrinë e Kosovës. Lideri i Partisë Përparimtare të Serbisë, kryeministri aktual e kandidati për president të Serbisë, ka thënë mbrëmë vonë se për pak i shpëtuan lotët kur Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, …

Artikulli i plotë »

Vëllezërit shqiptarë kapen me 4.5 mln € kokainë e 233 000 € të gatshme (VIDEO)

Një sasi prej 32 kg kokainë si dhe 233.950 euro janë sekuestruar nga policia italiane, ndërsa në pranga kanë përfunduar dy persona me kombësi shqiptare. Arrestimet janë kryer në provincën e Komos. Gjatë kontrolleve kundër trafikut ndërkombëtar të drogës, policia pikasi një automjet që qarkullonte në mënyrë të dyshimtë dhe …

Artikulli i plotë »

‘Hallakatet’ Vuçiqi, ja se çka bëri sapo Thaçi e dha live lajmin për Ushtrinë

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi të mërkurën se është shumë i kënaqur me reagimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe sekretarit të përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg lidhur me çështjen e formimit të ushtrisë së Kosovës. Ai theksoi se zyrtarët amerikanë e kanë bindur se janë kundër zhvillimeve …

Artikulli i plotë »

Thaçi ‘tronditë’ Serbinë: Kot e keni, Ushtria e Kosovës po bëhet bashkë me NATO-n e SHBA-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se transformimi i FSK-së në Ushtri do të bëhet në pajtim të plotë me partnerët ndërkombëtarë të Kosovës. Ai ka thënë se institucionet kosovare synojnë të futen në NATO dhe për ta bërë këtë fillimisht duhet të ketë ushtrinë. “Kam biseduar edhe me …

Artikulli i plotë »

Çka po ndodh kështu: Ushtria e Kosovës alarmon botë, ja çka i bëri Sekretari NATO-s, Serbisë

Mediat serbe kanë njoftuar se Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka folur në telefon me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Sipas RTS-it, Stoltenberg i ka thënë kryeministrit të Serbisë se NATO është kundër ushtrisë së Kosovës. Të njëjtën gjë sot Stoltenberg ua ka thënë sot edhe gjatë bisedave …

Artikulli i plotë »

Shokon Sekretari i NATO-s, telefonon urgjentisht Thaçin e Mustafën, ja çka i tha për Ushtirnë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një deklaratë të publikuar të mërkurën ka theksuar “shqetësimet për propozimin për krijimin e Forcave të Armatosura të Kosovës”. Stoltenberg, që ka zhvilluar gjatë ditës biseda telefonike me presidentin Hashim Thaçi dhe me kryeministrin, Isa Mustafa, thotë se “NATO ka mbështetur zhvillimin …

Artikulli i plotë »