Sa kushtojnë biletat e ndeshjes së Superkupës së Evropës mes Realit dhe Unitedit?

Real Madrid është kampion i Ligës së Kampionëve pas triumfit kundër Juventusit me rezultat 4-1. Manchester United ka fituar trofeun e Ligës së Evropës pas fitores me rezultat 2-0 ndaj Ajaxit. Kjo ka bërë që takimi i Superkupës së Evropës të zhvillohet mes këtyre dy ekipeve, transmeton Telegrafi. Ndeshja do …

Artikulli i plotë »

Vetëm me një gjilpërë mund t’ia shpëtoni jetën dikujt që po përjeton sulm në zemër

Nëse nuk e keni ditur, gjilpëra mund të shpëtojë jetën e një pacienti në rast se ka sulm në zemër.Kjo këshillë është dhënë nga një profesor kinez, i cili thotë se gjithmonë duhet të mbani një gjilpërë në shtëpinë tuaj.Së pari duhet të qetësoheni dhe pastaj, pavarësisht se ku gjendet …

Artikulli i plotë »

Pamje të frikshme: Derisa po peshkonte, peshkaqeni e sulmon duke i marrë “një copë këmbe” me vete (Video)

Parker Simpson po peshkonte në brigjet e Key West, Florida, kur ai u sulmua nga një peshkaqen.Dhe në momentin që po bënte një gjë të tillë, përcjell Telegrafi, me sa duket i “provokuar” nga peshqit që po mbante Simpson, peshkaqeni e sulmon atë.Si pasojë, kafshimi i tij i shkaktoi atij …

Artikulli i plotë »

I vdiq 16-vjeçarja në duar dhe tentoi të vetëvritej, qytetarët publikojnë mesazhe rrëqethëse për mjekun në koma

Rreth një muaj më parë, mjekut Tefik Zhurda, i kaloi në duar jeta e 16-vjeçares Blerta Pepa, një gjeniu me zë brilant. Ai pas ngjarjes së rëndë tentoi vetëvrasjen duke injektuar barna në organizëm dhe tashmë gjendet në një spital në Itali ku aktualisht është në koma. Rrallëherë ndodh që …

Artikulli i plotë »

“Askush nuk do dalë gjallë!” Putin bën rrëfimin e frikshëm mbi Luftën e Tretë Botërore

Sipas Presidentit rus Vladimir Putin, asnjë vend në planet nuk do të mbijetonte nëse shtetet bërthamore më të fuqishme lëshojnë armët atomike kundër njëra-tjetrës. “The Sun” raporton se komentet e tij janë pjesë e një serie intervistash me regjisorin amerikan Oliver Stone. Unë nuk mendoj se dikush do t’i mbijetonte …

Artikulli i plotë »