Ja çka po ndodhë në KSHZ, mbledhja nën presion të madh, turmat e protestuesve po shtohen (LIVE)

Komisioni Shtetëror Zgjedhor po vazhdon mbledhjen ku po shqyrtohen ankesat e LSDM lidhur me parregullsi në zonën e 6 zgjedhore. Mbledhja po vazhdon nën presion të madh, derisa po dëgjohen zhurmat nga thirrjet e protestuesve. Po dëgjohen thirrje “Maqedoni, Maqedoni” , “Hajdutë” dhe thirrje tjera. Ndërsa në kore kanë vazhduar …

Artikulli i plotë »

Në Shkup del Situata Jashtë Kontrollit Shum Qytetare Po vijnë Nga qytete të Ndryshme Për të …

Militantët e VMRO-DPMNE nuk heqin dorë para selisë së Kmisionit Shtetëror të Zgjedhjeve në Shkup. Nga disa qytete po vijnë autobusë në Shkup, dhe pastaj anëtarët e VMRO-DPMNE-së po shkojn drejt në KSHZ. Po vijnë njerëz nga Velesi dhe Shtipi të cilët zbarkojnë në Shkup. Momentalisht para selisë së KSZH …

Artikulli i plotë »

Milloshovski: Nesë KSHZ-ja i pranon ankesat e LSDM-së dhe BESËS do të ketë trazira!

Antonio Milloshoski iu drejtua turmës mbështetësëse të VMRO-DPMNE-së dhe gjatë fjalimit të tij ai theksoi se do të ketë rebelim, nëse KSHZ pranon ankesat e LSDM-së dhe BESËS për rinumërim apo rivotim në zonën e gjashtë zgjedhore, transmeton TetovaSot. “Në Tearcë nuk ka pasur asnjë incident, parregullsi apo problem gjatë …

Artikulli i plotë »

LAJM I FUNDIT : Po vlon policia, VMRO dhe LSDM afër luftës në Kumanovë!?

Zhvillime dramatike në policinë e Kumanovës. Pjesëtarë të policisë që janë nën kontroll të VMRO-DPMNE-së, kanë bastisur shtëpinë e kryeshefit të policisë që është nga radhët e LSDM-së, njoftojnë ekskluzivisht për Gazetën Lajm burime policore. Sipas tyre, kryeshefi akuzohet për kqpërdorim të pozitës zyrtare dhe agjitim për LSDM-në. Në Kumanovë …

Artikulli i plotë »

LAJM I FUNDIT : Qka po ndodh në Kumanovë si duket jemi në Prag të Luftes ..

Zhvillime dramatike në policinë e Kumanovës. Pjesëtarë të policisë që janë nën kontroll të VMRO-DPMNE-së, kanë bastisur shtëpinë e kryeshefit të policisë që është nga radhët e LSDM-së, njoftojnë ekskluzivisht për Gazetën Lajm burime policore. Sipas tyre, kryeshefi akuzohet për kqpërdorim të pozitës zyrtare dhe agjitim për LSDM-në. Në Kumanovë …

Artikulli i plotë »

LAJM I FUNDIT : Ziadin Sela Shkund Temelet e Shtetit Maqedonë Shqipëtaret duhet ta kenë këtë Post Perndryshe

Kriza nuk ka përfunduar akoma në Maqedoni. Edhe pse VMRO e BDI janë fitues aritmetikë, rezultati i tyre është tejet i brishtë për të patur një qeveri të qëndrueshme. Votat e tyre e krijojnë qeverinë, në kufirin e fundit prej 61 mandatesh, por për t’u legjitimuar si qeveri e qëndrueshme …

Artikulli i plotë »