Flet përfaqësuesi i Çamërisë: Ja kush na tha që ta Shpallim Pavarësinë dhe ta formojmë Qeverinë

Këshilli gjithëpërfshirës i popullit çam dhe arvanitas, nesër do ta shpallë mëvetësinë e Çamërisë dhe do t’i zgjedh institucionet udhëheqëse që do ta çojnë përpara çështjen çame, deri në përmbushjen e objektivave politike kombëtare të popullit të Çamërisë. Sipas kryetarit të Shoqatës “Çamëria”, Festim Lato, nesër do të formohet edhe …

Artikulli i plotë »

Formohet Shteti i tretë shqiptar. Shpërndaje nëse iu gëzove këtij lajmi

Nesër në Hagë, Kuvendi i Çamërisë do ta shpallë Pavarësinë dhe do ta formojë Qeverinë me të gjithë resorët, përfshirë edhe atë të Mbrojtjes. Sipas kryetarit të Shoqatës Çamëria, Festim Lato, nesër do të formohet edhe Forca Mbrojtëse e shtetit çam. Sipas tij, kjo po bëhet me përkrahje ndërkombëtare. Lajmin …

Artikulli i plotë »

SKANDAL/ Kryetari i Gjykatës së Gjirokastrës i kërkon seks qytetares në këmbim të drejtësisë (VIDEO)

Emisioni investigativ “Stop”, në Televizionin Klan ka publikuar një tjetër skandal në sistemin e drejtësisë shqiptare. Bëhet fjalë për një rast ku kryetari i Gjykatës së Gjirokastrës, Guximtar Boci i kërkon seks një qytetareje në këmbim të drejtësisë. Denoncuesja kishte një çështje në Gjykatën e Shkallës së Parë në Gjirokastër …

Artikulli i plotë »