LAJM BEFASUES Erdogan ka një ULTIMATUM TË PAPRITUR për SHBA-të

Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu, ka thënë se marrëdhëniet ndërmjet Turqisë dhe Shteteve të Bashkuara mund prishen nëse Shtetet e Bashkuara nuk e ekstradojnë klerikun turk Fethullah Gulen, të cilin Ankaraja e akuzon për puç të dështuar ushtarak. Çavusoglu paralajmërimin e dha para udhëtimit në SHBA, ku me diplomatët …

Artikulli i plotë »

Përseri sulm Terroristat vrasin 19 persona dhe plagosë 45 të tjerë

Të paktën 19 persona janë vrarë ndërsa 45 janë lënduar në qytetin Sagamihara të Japonisë nga një person i armatosur me thikë. Sipas informacioneve fillestare të medieve botërore, tragjedia ka ndodhur në një ndërtesë në Sagamihara, qytet në perëndim të Tokios. Të punësuarit kanë thirrur policinë duke njoftuar se kanë …

Artikulli i plotë »