ePabesueshme Gjykata e Hagës e shfajēson Millosheviçin për krimet e luftës së …

Gjykata ndërkombëtare për krime lufte e Hagës ka vendosur që ish-presidenti tashmë i vdekur i Serbisë, Slobodan Millosheviç nuk ishte përgjegjës për krimet që u kryen gjatë viteve 1992-95 në luftën e Bosnjës, shkruajnë mediat ndërkombëtare. Në një vendim të papritur, trupi gjykues që dënoi Radovan Karagjiqin për krime lufte …

Artikulli i plotë »

Gjendje ALARMANTE në Prishtinë ju Lutemi njoftoni të gjith Qytetarët se po ky ësht …

Komuna e Prishtinës njofton qytetarët se për shkak të të reshurave të mëdha ka vështirësi të lëvizjes dhe vërshime në disa lagje në kryeqytet. “Për momentin situata më e keqe paraqitet në rrugën “Nazim Gafurri” , “Rrugën B”, te banesat e bardha në Breg të Diellit, rrugën “Lidhja e Prizrenit” …

Artikulli i plotë »

E PABESUESHME! Të gjithë e keni në oborr, por nuk e dini se është shumë më efektive sesa kimioterapia

Pa kurrfarë të drejte është harruar kjo bimë, sepse konsiderohet si rrënjë, ndërsa që ka veti të shumta shëruese, e krejt çfarë duhet të bëni është ta merrni nga hapësirat ku gjendet. Kjo rrënjë nxit sekretimin e vrerit, pastron mëlçinë, ndihmon te alergjitë dhe pakëson kolesterolin Po ashtu përmban vitamina …

Artikulli i plotë »