Wednesday , 22 February 2017

E pabesueshme: I la shqiptarët e Kosovës pa viza, Albin Kurti shëtitet me familjen e tij norvegjeze rrugëve të Oslos (FOTO)

Albin Kurti është shfaqur rrugëve të qytetit Oslo të Norvegjisë. Atje, lideri shpirtëror i Vetëvendosjes ka shkuar për t’i vizituar familjen e tij, gruan norvegjeze dhe vajzën. Ndërkohë, shqiptarët e Kosovës, edhe për fajin e tij, po iu pamundësohet lëvizja e lirë. Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është shfaqur rrugëve …

Artikulli i plotë »

Këta ish udhëheqës të UÇK’së janë në Listën e Zezë të SHBA’së (Dokument)

Departamenti Amerikan i Financave, zyra për kontrollin e aseteve të jashtëm, e ka azhurnuar listën e sanksioneve për organizata dhe individë nga e gjithë bota. Në këtë listë janë përfshirë edhe disa zyrtarë dhe deputetë të Kuvendit të Kosovës. Lista e ashtuquajtur e zezë është freskuar sot, më 3 shkurt, …

Artikulli i plotë »