Bashkëmoshatarët e tallnin për shkak të dhëmbëve duke e quajtur “djaloshi lepur”, pas ndërhyrjes kirurgjike gjërat ndryshuan plotësisht (Video)

Pesë vite më parë Evan Hill, vogëlushi nga Zelanda e Re, njihej kryesisht me nofkën “djaloshi lepur”, pasi këtë epitet e kishte fituar për shkak të dy dhëmbëve të parë që ngjasonin shumë me të lepurit, dhe kështu bashkëmoshatarët e tallnin për këtë. Katër dhëmbët e parë të djaloshit ishin …

Artikulli i plotë »

“Të hëngsha…”, Agimi ngacmon vajzën 20-vjeçe më të vogël, përgjigja e saj e lë me gisht në gojë

Rastet e ngacmimeve në rrjetet sociale janë të shumta por jo të gjitha femrat e meshkujt e marrin guximin ti bëjnë ato publike dhe të denoncojnë këtë fenomen të shëmtuar që ndodh rëndom. Rasti konkret tregon për një vajzë të re në moshë, e cila është ngacmuar në Facebook nga …

Artikulli i plotë »

Kamerat e sigurisë regjistrojnë momentin kur dy prishtinas vodhën këpucë në një banesë (Video)

Derisa shumica prej qytetarëve të vendit kaluan kohën duke votuar, ka të tjerë që kanë bërë gjëra të tjera Kështu ka ndodhur në Prishtinë, ku një çift i ka vjedhur një palë këpucë para derës së një banese në një kompleksi banesor në kryeqytet. Kamerat e sigurisë e kanë regjistruar …

Artikulli i plotë »

KJO ÇKA I KA NDODH SAFETËS I KA SHOKUAR FAMILJEN E ISH BURRIT TË SAJ! (VIDEO)

Këngëtarja Safete Mustafa, më e madhja e motrave Mustafa, ka bërë padi në Gjykatën Themelore të Prizrenit- Dega Suharekë, për vërtetim pronësie të palujtshmërisë. Pasi i vdiq burri, mes këngëtares dhe kunetërve të saj lindën mospajtime rreth shfrytëzimit të shtëpisë së bashkëshortit. Lidhur me këtë rast me lot në sy …

Artikulli i plotë »

Prekëse: Hoxha Halil Kastrati i kthen shikimin gruas pas 44 viteve, Gruaja qanë dhe tregon vet për këtë ngjarje [Video]

Këtë të diele në emisionin Kojshia Show që udhëhiqet nga moderatori tashmë i njohur Sadri Imeri ishte i ftuar themeleusi i shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkanit” Hoxha Halil Kastrati dhe familja e gruas që i kthej shikimin pas 44 vitesh, shkruan InfoKosova. Ndër të tjerash Hoxha Halil Kastrati tregoi se …

Artikulli i plotë »

“Erdhi katundarja në mes të Bllokut”, çunat “trendy” të klasës tallnin nxënësen ekselente, por më pas…

Dy nxënës të shkollës “Petro Nini Luarasi” ftuan në “Ka një Mesazh për ty” Jetën, shoqen e tyre të klasës për t’i kërkuar falje dhe për t’i treguar sa krenarë ndihen për të. Florian Stafa dhe Brendon Pojani, e kishin tallur atë pasi i dukej si thjesht “një katundare në …

Artikulli i plotë »