Publikohet sekreti më i madh për rastin e Kumanovës

kumanova

Në seancën gjyqësore kundër njërit nga pjesëtarët e Grupit të Kumanovës, Sulejman Osmanit, alias Komandant Sula, që u zhvillua me dyer të mbyllura, prokuroria ka publikuar transkriptat e bisedave telefonike që janë zhvilluar mes Osmanit dhe agjentëve të Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, në periudhën nga 21 prilli deri më …

Artikulli i plotë »

Aeroplanë privat, tortë tri metra dhe fustan nusërie 500 mijë funte: Shikoni dasmën luksoze të bijës së miliarderit rus (Foto)

6-3

Asnjë cent nuk është kursyer për realizimin e dasmës përrallore të bijës së oligarkut nga Taxhikistani, në të cilën përfshihet edhe fustani i punuar me gurë diamanti nga disenjatorët britanikë që kapë vlerën e 517 mijë funteve. Nusja Madina Shokirova, vajza e manjatit të naftës Ilkhom Shokirova, ka ndërruar unazat …

Artikulli i plotë »