Thirrësi i huliganëve maqedonas për sulmin në Parlament dhe rrrahjen e deputetëve, thotë nuk mbaj përgjegjësi! (VIDEO)

Sulmuesit nuk i njoh, pasi ata kishin maska në fytyrë, përveç sulmuesiit të deputetes së LSDM-së, Radmilla Shekerinska, thekson Bogdan Ilievski, një nga organizatorët e iniciativës së protestës “Për Maqedoni të përbashkët”. Ai pretendon se njerëzit e iniciativës që kanë hyrë në Parlament janë të qetë dhe se ata nuk …

Artikulli i plotë »

“Deputetët e VMRO-së nuk e penguan himnin shqiptar sepse ju shkoj përshati” (VIDEO)

Artan Grubi në emisionin debativ “Click Plus” të TV21, theksoi se deputeti i VMRO-DMNE-së Ilija Dimovski, përkrahi himnin e shqiptarëve në Kuvend. Ai madje nuk lejoi deputetët e VMRO-DMPNE-së dhe nga kryetari Trajko Veljanovski, që të ndërhyjnë ose ta ndërprejnë këndimin e himnit kombëtar shqiptar nga ana e deputetit të …

Artikulli i plotë »

Sela “ngrin” Ahmetin me një pyetje: Pse deputetët tu e mbrojtën Zaevin, e jo mua?

Në rastin e Zijadin Selës BDI po tregon fytyrën e vërtetë për të përfituar gjithkund ku derdhet gjak shqiptari. Përfaqësuesit e BDI-së u turrën të perfitojnë kësaj radhe nga gjaku i Zijadin Selës edhe pse formalisht vetë janë fajtorë, sepse dhuna në Kuvend ndodhi për shkak të paaftësisë së ministrit …

Artikulli i plotë »

Huliganët maqedonas: Shpërndani armët, shqiptarët po mblidhen tek Ura e Gurit

Deputeti shqiptar nga radhët e LSDM-së, Muhamed Zekiri, ka treguar në Clik Plus, se ndër të tjera, meritë që asnjë deputet nuk e humbi jetën ka qenë pikërisht truproja e anëtarit të kryesisë së LSDM-së, Oliver Sapasovskit, transmeton Gazeta Express. “Mos kishte gjuajtur sigurimi i Spasovskit do të kishte viktima”, …

Artikulli i plotë »