Përkrahësit e ISIS-it kërcënojnë në stacionin e Policisë në Ferizaj, ishin të armatosur (Foto)

Ndalja e një veture (Golf) në rajonin e Ferizajt është bërë “mollë sherri” ndërmjet disa pjesëtarëve të Policisë së Kosovës -Njësitit për Intervenime të Shpejta dhe katër personave, të dyshuar si përkrahës të organizatës terroriste, ISIS. Personat e ndaluar, të cilët kishin mjekra të gjata dhe pantallona të shkurtra, kohë …

Artikulli i plotë »

‘Xhesika’ e “O Sa Mirë” flet për jetën private, tregon nëse është në lidhje me djalin e presidentit Thaçi (Video)

Modelja Arta Nitaj, tani aktore në “O Sa Mirë” është shndërruar për momentin në një nga emrat më të përfolur në mediat rozë. Javën e kaluar ajo u përfol për një lidhje të mundshme me djalin e presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, Endritin, lidhje e cila mesa duket do të …

Artikulli i plotë »

Kishte 146 kilogramë dhe i dashuri vazhdimisht i thoshte se duhet të bie në peshë, por ajo çfarë bëri e la atë pa fjalë (Foto)

Një burrë i ka bërë një kërkesë interesante të dashurës së vet, që shumicën e femrave do t’i ofendonte ose thjesht nuk do të dëshironin të dëgjonin për këtë. Por Emily Gleeson 26-vjeçe nga Cambridge, ka reaguar ndryshe kur partneri i saj i kërkoi që të bie në peshë pasi …

Artikulli i plotë »

Donald J. Trump vjen në Kosovë, takohet vetëm me një politikan kosovar (Video)

Seriali “Çka ka shpija” është ndër serialet më të shikuara në Kosovë, ku personazhi i Xhekit është shumë i njohur, shkruan Botapress. Në episodin e 28 në këtë serial shihet se si “kandidati” për kryetar të Prishtinës takohet me presidentin e Amerikës, Donald Trump. Kuptohet e gjithë kjo ishte vetëm …

Artikulli i plotë »

Lajmin i fundit Ja kush jep dorheqje do të Tronditeni ai ështe nga Kosova ..

Prorektori për bashkëpunim ndërkombëtar në Universitetin e Prishtinës (UP) “Hasan Prishtina”, Afrim Hoti ka kërkuar që të largohet nga ky post. Ai ka njoftuar rektorin e UP-së Marjan Dema me kërkesën e tij se don të lirohet nga detyra e prorektorit për marrëdhënie ndërkombëtare në shenjë pakënaqësie me zhvillimet e …

Artikulli i plotë »