Sarandë- 15-vjeçarja: Me ngacmon seksualisht vjehrri, policia konstaton se…


Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Sarandës. Një 15-vjeçare ka denoncuar në polici se shtë ngacmuar seksualisht nga vjehrri i saj.

Uniformat blu u vunë në lëvizje dhe shoqëruan vjehrrin duke e marrë në pyetje për ngjarjen. Por pas verifikimeve policia nuk gjeti asnjë të dhënë që të mbështetej deponimi i të miturës. Më pas ajo bëri një tjetër deklaratë në polici ku tha se nuk ishte e vërtetë se ishte ngacmuar.

Por, pas dëshmisë së dytë, polciia nisi procedimin ndaj saj për kallëzim të rremë. Nuk dihet pse 15-vjeçarja bëri kallëzim të rremë ndaj vjehrrit. Ajo u çua për trajtim në qendrën rezidenciale për të mitur në Vlorë.
seks-5