Zaev Ka Tronditur gjithë Maqedoninë me Shqipëtaret Gruevskin do ta qojm në ….


Të dashur qytetarë, të mos lejojmë asnjë provokim nga askush, duke përfshirë edhe atë që 10 vjet e ka rrënuar Maqedoninë. Koha e tij ka përfunduar, theksoi lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në llogarinë e tij në Facebook, transmeton TetovaSot.
“Institucionet duhet të bëjnë punën e tyre në bazë të Kushtetutës dhe ligjit. Nga Vendimet e KSHZ dhe Gjykatës Administrative nuk varet se cili do të formojë qeveri, por ato janë të rëndësishëm për shkak të së vërtetës dhe fakteve. Qytetarët me shumicë dërrmuese votash, më shumë se 600,000 votuan për ndryshime. Ndryshimet do të ndodhë dhe ata pashmangshmërisht vijnë pa marrë parasysh se VMRO DPMNE-së e ka të vështirë për të pranuar. Ndryshimet janë të shëndetshme për çdo vend poashtu edhe për Maqedoninë. Apeloj për sjellje dinjitoze dhe të matur.
Apeloj për durim dhe maturi. Apeloj për përgjegjësi për shtetin dhe qytetarët. Vjen liria për të gjithë qytetarët, për të gjithë që votuan për ndryshime dhe për të gjithë ata që ishin shantazhuar nga Gruevski. Maqedonia do të shkojë përpara. Do të ketë jetë për të gjithë”, shkruan Zoran Zaevi./TetovaSot/
gruevski-zaev-620x330