Zbardhen detaje të reja nga akti terrorist në Gjermani


Kamioni, i u përplas me turmën në tregun e Krishtlindjeve në Berlin, erdhi nga Hungaria, përkatësisht Budapesti.Kështu raporton “Berliner Morgenpost”, duke thënë se kamioni kishte tabela polake, por kishte ardhur në Berlin nga Budapesti, transmeton Express.
Policia gjermane ka konfirmuar se të paktën 9 persona kanë vdekur dhe mbi 50 të tjerë janë lënduar
kamioni